Історії успіху: Як національний виробник круасанів підкорив ринок Грузії

27 April, 2020

Цього разу історія про дивовижну та сонячну Грузію – дружню країну, яка географічно ніби і близько та водночас далеко.

У вересні минулого року 23 українські компанії сектору харчової промисловості взяли участь у торговельній місії до Грузії, яка була організована Офісом з просування експорту України.

Це була чудова нагода для вітчизняних експортерів ближче познайомитися з усіма аспектами внутрішнього ринку, наочно подивитися як працюють локальні підприємства та провести перемовини з потенційними клієнтами і партнерами, яких було чимало.

Загалом, в рамках місії було проведено понад 400 зустрічей. Неймовірний результат, який було досягнуто завдяки ретельній підготовці організаторів протягом майже 4 місяців.

Що ж саме вдалося дізнатися про Грузію та її імпортний потенціал для вітчизняних підприємств?

  • Грузія є географічно і логістично близькою країною, а також виступає «торговельним хабом» Чорноморсько-Каспійського регіону. Наразі, країна стоїть на шляху побудови нових транспортних маршрутів між Європою та Азією.
  • ВВП на душу населення в 2019 році становив 4 350 доларів США.
  • Важливою складовою успішності на внутрішньому ринку є довгий термін придатності продуктів.
  • В Грузії мала кількість імпортованої продукції. В основному, товари з Росії та Туреччини. Тому вони складають неабияку конкуренцію, адже присутні на ринку вже тривалий час.
  • Грузини мають подібні до українців смакові переваги.
  • В країні панує сприятливий бізнес-клімат.
  • Більшість клієнтів та партнерів бажає працювати тільки через розкриття акредитива після відвантаження товару або за умови пост оплати, по факту поставки товару.
  • Культурні особливості, як і в кожній іншій країні, впливають на тривалість ведення переговорів, узгоджень тощо. Тому не варто сподіватись на дуже швидкі результати та продажі.

За результатами торгової місії, наша компанія підписала контракт з грузинським дистриб’ютором. «Це була не перша спроба підкорити ринок Грузії, однак до цього всі переговори не завершувались результативно» – говорить керівник департаменту експорту підприємства – Дмитро Євтушенко. «Компанія тривалий час самостійно займалась пошуком потенційних клієнтів, проводила листування, надсилала зразки продукції, але, на жаль, заключити контракти не вдавалося». Тепер ціль виконана!

Джерело: сайт ДУ “Офіс з просування експорту України”

Довідка:

Компанія “Лігос» – найбільший виробник круасанів в Україні. Продукція виготовляється на сучасному високотехнологічному обладнанні із чітким дотриманням норм виробництва згідно міжнародного стандарту IFS Food V6.1.

За свій 23-річний досвід на ринку круасани компанії “Лігос” завоювали визнання і довіру споживачів України і 13-ти країн світу, в тому числі Європейського Союзу: Німеччини, Нідерландів, Швеції.

27 April, 2020
Поділитися: